RSS Voog
Postitused
Kommentaarid

Kategooria 'Arheoloogia' sisu

Kuulsad Costa Rica kivikuulid, mis on vaikivateks tunnistajateks, et meie maal (planeedil) on varjatud ajalugu.

Loe tervet postitust »

Jätkame sarjast: evolutsionistide sasipundar!  Kaasaegne infoajastu teeb aina raksemaks “peavooluteaduse” valede levitamise. Kõikjalt maailmast laekub teateid ja tõendusmaterjale, et maapeal on hilises ajaloos elanud hiiglased (hiidinimesed).

Loe tervet postitust »

Uskumatud kiviehitised (hiiglaste kätetöö). Peavoolu teadlasi ja evolutsionist üdini häirivad iidsed ehituskivid ja ehitised. Kõikjal maailmas on leitud aga mahavaikitud – iidse ehitustehnoloogia jälgi.

Loe tervet postitust »

Wired Science hiljaaegu tutvustas oma lehekülgedel kollektsiooni maa vanimatest puudest. Tutvustati 12 erinevat „rauka“. Kaks neist on nn “kloonpuud”, mis ei ole arenenud seemnest vaid maaalustest juurtest kasvatanud uue tipu. Nende vanust arvutatakse väliste kasvude järgi.

Loe tervet postitust »

Jaapani teadlased loodavad lähiajal kloonida mammutit et elluäratada see väljasurnud loomaliik uuesti. Selline saavutus eeldab kõrg-kvaliteedilise DNA taastamist külmunud isenditest ja selle istutamist elevandi emakasse. Aga kas on selline plaan üldse realistlik?

Loe tervet postitust »

  Tõendid selle kohta, et saurused elasid koos “hilisemate” loomaliikidega. Vastavalt evolutsioonilisele maailmapildile elasid saurused omaette ajastul, mil linnud ja muud mitteroomavad maismaaloomad olid kas tekkimas või polnud neid veel üldse.

Loe tervet postitust »

Džunglist avastatud varemed sisaldavad üllatavaid vihjeid. Iidne ja rikkalikult viimistletud tempel Angkor Wat´is ei ole ainuke Kambodzas rohkesti külastmist leidev paik.

Loe tervet postitust »

Kas koer on võimeline nuhkima välja kivistisi? Gary Jackson on treeninud oma koera Migaloo’d nuhkima välja maetud säilmeid, eesmärgiga aidata leida arheoloogilisi leide ja teha koostööd Austraalia politseiga, et leida mõrvade ohvreid.

Loe tervet postitust »

Kas katastroofiline laamtektoonika suudab seletada uputuse geoloogiat?

Loe tervet postitust »

Kalmaari fossiilid, iidne DNA ja noor Maa. Bioloogia pakub tohutult palju tõendeid hiljutisest loomisest ja füüsikalised analüüsid näitavad väga noorena tunduvat bioloogilist materjali eeldatavatest iidsetest fossiilidest. Selliste leidude arv kasvab jätkuvalt kõikjal üle maailma ja ka maa kihtide erinevatest sügavusest.

Loe tervet postitust »

Kas Jäämehe verelibled on tõesti vanimad? Uurijad on avastanud Ötzi kehast terveid vererakke. Ötzi jäämees on üleilma kuulus kunagi jäätunud looduslik muumia, mis leiti Alpidest 1991 aastal. Livescience kutsus leitud vererakke “maailma vanimateks vererakkudeks”. Kuid kindlad tõendid näitavad, et tegelikult hoiavad vanuserekordit ühed teise olendi vererakud.

Loe tervet postitust »

Australopithecus oli väga hea puude otsas ronija. Uued uurimised näitavad, et väljasurnud ahviliik, nimega Australopithecus afarensis, mille hulka kuulub ka kuulus “Lucy” fossiil, oli väga hästi kohastunud puude otsas ronimiseks.

Loe tervet postitust »

Iidse Egiptuse püramiidid. Egiptuse püramiidid on hämmastavad ehitised, mis vaimustavad inimesi ka tänapäeval. Kokku on püramiide 100, millest mõned on küll väiksemad ja sümboolsed. Kuid 17 nendest on suured ja nii nende suurus kui ehituslik olemus paneb nende külastajaid ahhetama.

Loe tervet postitust »

Maa magnetvälja kiire kahanemine. Maa on ümbritsetud magnetväljaga, mis kaitseb elusorganisme päikese kiirguse eest. Ilma selleta ei saaks Maal eksisteerida elu. Selletõttu olid teadlased väga üllatunud, kui nad avastasid, et maakera magnetväli hääbub kiiresti. 

Loe tervet postitust »

Saksamaal leiti söekaevandusest 8 oda, mis väidetavalt 380 000 –  400 000 aasta vanused (funny). Teadlased avastasid jääaja-aegsest söelademest Schöningeni lähedalt Saksamaalt 8 hästitöödeldud viskeoda. Nad ise nimetavad antud leidu vanimateks inimeste pool tehtud tööriistadeks. Mida meil on võimalik arvata inimeste kohta, kes sellised riistu valmistasid?

Loe tervet postitust »

Kas Peruust leitud muumia kujutab endast hiiglaste pisipõnni? Mõned ütlevad, et väidetavalt minevikus elanud ülisuured inimesed tunduvad olevat nii uskumatud, et nad ei saa olnud olla reaalsed ja seega Piibli viide sellistele hiiglastele on fiktsioon. Vaata pilte siit.

Loe tervet postitust »

Haruldane fossiil Pterosaurus kui külaline pärismaalaste legendidest. Äsja kirjeldatud fossiil koosneb lendavast sisalikust koos väiksema kalaga tema kõris ja suurema kalaga hammustamas tema tiiba.

Loe tervet postitust »

Kiviaja kunst sisaldab keele elemente. Iidsed koopamaalingud võimaldavad tänapäeva vaatlejatele unikaalse pilguheidu nonde ammuste inimeste mõttemaailma, kes elasid väga kaua aega tagasi.

Loe tervet postitust »

TAGURPIDI PÖÖRATUD AEG. Kummalised esemed valedes kohtades. Mida enam kaevatakse maapinna sügavustesse, seda enam tuleb esile üllatusi. Leidudest järeldub, et ka iidsetel aegadel tegeleti kaevandamise ja põllupidamisega – aina rohkem leidusid tõendab seda. Järgnevad huvitavad faktid rõhutavad kahte asjaolu.

Loe tervet postitust »

Tõendid selle kohta, et saurused elasid koos “hilisemate” loomaliikidega. Vastavalt evolutsioonilisele maailmapildile elasid saurused omaette ajastul, mil linnud ja muud mitteroomavad maismaaloomad olid kas tekkimas või polnud neid veel üldse. Kuid hiljutises National Geographic otseintervjuus esitati kokkuvõte sauruste ajastu kihi fossiilsete leidude kohta Madagaskari saarel.

Loe tervet postitust »

Ajaloolise “ürgsupi” uuringud toovad esile uusi andmeid, kuid ei anna uusi vastuseid´. Kui Stanley Miller 2007 aastal lahkus, siis tema kolvid kuulsa Miller-Urey elu alguse eksperimendiga läksid merekeemikule Jeffrey Bada´le. Tegemist on kõige tundlikuma tehnikaga, mida iial kasutatud, et avastada mõnda uut amiinohapet, mille kohta on öeldud et see “võib muuta me vaadet elu keemilisele […]

Loe tervet postitust »

Kamber nautiluse uurimine toob esile ammoniitide väljasuremise põhjuse. Kamber nautilus, tuntud ka kui pärlendav nautilus, on mollusk imeilusa, sümmeetrilise kestaga. Mõned sellistest imelistest mere loomade jäänustest sobivad hästi suveniirideks.

Loe tervet postitust »

Kes ehitas Suure Püramiid ja miks? Mitte keegi ei tea täpselt, kes ehitas Suure Püramiidi, kuigi selle kohta on pakutud väga palju erinevaid teooriaid. Mõned arvavad, et see on samuti ehitatud egiptlaste poolt nagu ka teised püramiidid.

Loe tervet postitust »

Atlantis. Kas kadunud Atlantise linn on leitud? “Mulle tundub, et me oleme leidnud parima kandidaadi tsivilisatsiooni algusele” ütles Connecticuti Hartford Ülikooli arheoloog Richard Freund kohalikus NBC TV uudistes. Hiljuti külastas National Geographic televisioon Freundi leiupaika ühte lõuna-Hispaania ranniku mudasel tasandikul, mis väidetavalt peidab endas kadunud Atlantise varemeid.

Loe tervet postitust »

Unikaalsed avastused paleontoloogia valdkonnas 2010 aastal

Loe tervet postitust »

Kas Eedeni aeda on kunagi leitud? Kas algne Eedeni aed asub Mesopotaamia piirkonnas (Iraagi piirkond). Kus võis see inimkonna häll ja eriline paik aga tegelikult paikneda?

Loe tervet postitust »

Kui õiged on süsnik 14C ja teised radioaktiivse dateerimise meetodid? Inimesed, kes küsivad süsniku meetodi kohta, tahavad tavaliselt teada radiomeetrilise dateerimis meetodi kohta, mis võimaldab hinnata asjade vanust väidetavalt miljoneid ja miljardeid aastaid.

Loe tervet postitust »

Milline oli esimene rahvus? Läbi aastatuhandete on erinevad rahvad püüdnud õigustada oma ülemvõimu, väites et just nende kultuur on tekkinud enne kõiki teisi. Kirjeldatakse oma kangelaslikku minevikku või sõdu.

Loe tervet postitust »

Neandertaallse genoom kinnitab usklike teadlaste ennustusi. Mais 2010 teatasid teadlased Neandertallaalse genoomi ahela reastamisest. Ajalehtede ning ajakirjade esikülgedel platseerusid provokatiivsed pildid ahvinimesest, toonitades inimese põlvnemist shimpansi taolisest elukast. Kuigi teadlased üritasid suruda oma analüüsi tulemusi ahv-inimene stsenaariumisse, näitavad andmed siiski midagi hoopis erinevat.

Loe tervet postitust »

GEOLOOGILISTE AJASTUTE TEOORIA VASTASED NÄITED! On olemas arvukalt tõendeid, mis otseselt vastupidised üldlevinud evolutsioonilistele käsitlustele maailma tekkimisest. Alltoodud nimekiri toob on maksimum määrad iga protsessi jaoks, mitte aga tegelikud vanused. Artiklis toodud maksimumid on aga liiga väikesed, et täita evolutsiooni nõudmisi, samal ajal kui Piibli ajaline raamistik (6 kuni 10 000 aastat) sobib täpselt teaduslike […]

Loe tervet postitust »

MIDA KASULIKKU VÕIKS TEADA KIVIAJA INIMESTE KOHTA! Arheoloogia toob esile leide, mis näitavad, et inimesed elasid koopas ja kasutasid algelisi tööriistu. Kummalisel kombel elab selliseid hõime ka täna. Kõik rahvad ja suguvõsad maa peal pärinevad Noa järeltulijatest.

Loe tervet postitust »

Kuidas nägid türannosaurused välja tegelikult? Türannosaurus Rex ja sõbrad. Mõnede sauruste teravad hambad ja küünised on pannud inimesed mõttele, et tegemist oli kurjade ja tigedate loomadega. Türannosaurus Rexi kujutatakse ikka kohutava tapjana, kes tappis juba oma pilguga. Aga see ei pruugi üldse tõsi olla.

Loe tervet postitust »

Geoloogiliste ajastute teooria vastased näited. On olemas arvukalt tõendeid, mis otseselt vastupidised üldlevinud evolutsioonilistele käsitlustele maailma tekkimisest. Alltoodud nimekiri toob on maksimum määrad iga protsessi jaoks, mitte aga tegelikud vanused. Artiklis toodud maksimumid on aga liiga väikesed, et täita evolutsiooni nõudmisi, samal ajal kui Piibli ajaline raamistik (6 kuni 10 000 aastat) sobib täpselt teaduslike […]

Loe tervet postitust »

  LEITI HUVITAV KIVIAEGNE KIRURGIA PRANTSUSMAALT. Hiljaaegu leiti Prantsusmaalt väljakaevamistel tunnistus edukast kuid keerulisest kirurgilisest operatsioonist, ühest amputeerimisest.

Loe tervet postitust »

Kas eksisteerib tõendeid noorest Maast? Kas need räägivad evoultsiooniteooria vastu? Mõnesid siintoodud nimekirjast on võimalik sobitada vana universumi pilti, kui teha hunnik tõendamatuid eeldusi, mõned on aga iseloomulikud ainult noorele universumile. Nimekiri algab kaugest astronoomilisest fenomenist ja jõuab Maani, lõppedes igapäevaste faktidega.

Loe tervet postitust »

On Leitud värske sauruse Luu. Naine oli väga skeptiline. Kogu lugu tundus nii uskumatu. Ta ei suutnud aktsepteerida, et liha (mitte-mineraliseerunud, st fossiliseerumata) Alaskas asuvad värsked sauruse luud. Taoline leid ei saa olla vana 70 miljaastat!

Loe tervet postitust »

KUHU ON JÄÄNUD VEEUPUTUSE VEED? Kogu maakera oli kaetud uputuste vetega ja kogu tookordne maailm hukkus veeuputuses, millele tookord maailm oli rajatud vastavalt Jumala käsule (1 Mo 1:9,  2 Pe 3:5,6). Aga kuhu need veed on jäänud?

Loe tervet postitust »

Avastused näitavad, et varane inimkond omas kõrgkultuuri. Evolutsioon väidab, et inimkond arenes välja algelistest primaatidest u 3,5 milj aastat tagasi. Inimene omandas järk-järgult uusi oskusi ja arenes, kujunedades lõpuks välja tänapäevase moodsa ühiskonna. Samas, uued leiud ei kinnita seda teooriat üldse.

Loe tervet postitust »

KAS ARHEOLOOGID ON KAEVANUD VÄLJA PIIBLIS NIMETATUD INIMESE POOLT LOODUD EHITISI? Piiblis nimetatud ehitisi on välja kaevatud üsna mitmeid. Alljärgnevad on ühed huvitavamad nendest:

Loe tervet postitust »

Et teeme siis otsa lahti. Paljudel on selle kirjakohaga seoses küsimusi. Lisan siia ühest raamatust loetu. Läbi ajaloo on FÜÜSILISELT leitud suurte inimeste sääreluid jms. kristlastest teadlased ei pea neid mingiks anomaaliaks vaid geneetiliseks muundumiseks, mis juhtus enne veeuputust, kui see inglite ja inimesega rikutud rass – sugu hävis. Need olid suured olendid.

Loe tervet postitust »

Avalikkus näib arvavat, et fossiilsed tõendid toetavad evolutsiooni. Seepole nii. Enam kui 100 aastat tagasi lootis Darwin, et fossiilid võiksid kunagiliikide ülemineku kohta tõendeid anda. Nüüd, pärast miljonite fossiilideleidmist, toetavad need tõendid loomist ja mitte evolutsiooni.

Loe tervet postitust »