RSS Voog
Postitused
Kommentaarid

Kategooria 'Kirjakohad' sisu

Milline on Piiblipärane vaade ajaloole? Kristlus ja ajalugu on alati olnud omavahel tihedalt seotud. Leopold Von Ranke  on täheldanud, et ajaugu, palju sagedamini kui filosoofia, veenab inimesi, et kristlik vaade ajaloole on objektiivne ja tõepärane.

Loe tervet postitust »

Kas Jaapani maavärin tähistab Aegade Lõppu? Jaapani märtsikuise maavärina 2011 mõjud on osutnud üheks võimasaimaks viimase aja looduslikuks sündmuseks inimkonna lähiajaloos. Viimastel aastatel on üldse toimunud mitmeid tugevaid maavärinaid, millega on kaasnenud tsunaamid, mis on tapnud tuhandeid inimesi. Kuid see viimane maavärin ja tsunaami tõid kaasa ka tuuma probleemi ja tuhanded inimesed näevad selles lõpuaja […]

Loe tervet postitust »

Kas Eksisteeris surma enne Pattu? Piibel õpetab, et surm sisenes maailma inimese pattulangemise tõttu. Mõned kristlased usuvad teooriat, et Maa on miljoneid aastaid vana. Igaüks sellisest teooriast on eba-piibellik, kuna toob surma pattulangemsiest ettepoole.

Loe tervet postitust »

MILLAL SAATAN LANGES?  Olen veendunud, et Piiblit tuleb võtta sõna sõnalt – täpselt nii, nagu ta on kirjutatud. Piibel ütleb, et maailm on loodud 6 24-tunnise päeva jooksul u 6000 aastat tagasi ja mingit ajalist “auku” pole olnud. Ei olnud perioodi enne loomist. Täpsemalt öeldes, ei olnud aegagi enne loomise algust. Jumal lõi aja, nagu […]

Loe tervet postitust »

Kas teaduse vastused ja Piibli vastused on tõesti vastuvaidlematult ühtimatud? Igaüks oma elu jooksul saab mõtisklema elu suurte küsimuste üle. Teadmata, kust saada vastuseid, paljud inimesed pagendavad elu need suured küsimused. See on kahetsusväärne, kuna kui inimene tahab kunagi kogeda elu täiust, need küsimused peavad saama vastused.

Loe tervet postitust »

Paljud ateistid ja usuvaenulikud ründavad kristlasi küsimusetega mis on nö. näitavad piibli vastuolulisust jms. Kuid tõde on palju lihtsam võrreldes sellega kuidas mõned inimesed on selle endale just eriliselt keeruliseks teinud. NäiteksTiina küsib meilt: Kes olid Kaini ja Aabeli naised? Kust nad tulid?

Loe tervet postitust »

Psalmid 104 peatükk

Seekord toome teieni Laulude– Psalmide 104 peatüki.

Loe tervet postitust »