RSS Voog
Postitused
Kommentaarid

Kategooria 'Veeuputus' sisu

Kuulsad Costa Rica kivikuulid, mis on vaikivateks tunnistajateks, et meie maal (planeedil) on varjatud ajalugu.

Loe tervet postitust »

  Üle 2000 aasta on inimene otsinud Noa laeva lõplikku asupaika. On mitmeid katseid ja üritamisi leida see nii oluline ajaloolise sündmuse puuduv lüli (laeva vrakk ise). Kuid vähestel on õnnestunud siiski külastada ja uurida paika, mida me teame ka Piiblis nimega Ararati mägi. See paikneb Ida-Türgis, seda kutsutakse Agri Dagh ehk “Valudega mägi”, see […]

Loe tervet postitust »

Aborigeenide uputuse legend. Maailm on täis vanu lugusid, nagu üks järgnev vana aborigeeni pärimus. See lugu pakub mõtteainet selleks, et tänase sugupõlve esindajad on Noa järeltulijad.

Loe tervet postitust »

1 Mo raamat, Gilgamesh ja Varajane Uputuse Tahvel. Sajandeid on väidetud, et Piiblis olev uputuse lugu kirjutati palju aega pärast Moosest kellegi juudi preestri poolt, kes kirjutas selle maha mingi vana Babüloonia müüdi pealt.

Loe tervet postitust »

Kas pandakarud elasid kunagi Euroopas? Panda karud elvad tänapäeval väga kitsal Hiina mäestiku alal ja nad kõik on enamvähem ühe suuruse kehaehitusega. Kuid fossiilsed leiud näitavad, et minevikus on maa peal elanud minipandad ja ülisuured pandad. Samuti lPluss, nad elasid tänase Hiina territooriumist hoopis kaugemal. Nüüdsed uued leiud tulevad päevavalgele Hispaaniast, taaselustades küsimust pandade päritolu, […]

Loe tervet postitust »

Gamburtsevi mäestik: kust pärineb sealne jää?  Teadlased uurivad Gamburtsevi mäestikku, mis on umbes Alpide suurune ja asub Antarktika keskosas. Selle mäestiku jää paksuseks on hinnatud üle 600 meetri ja oli seetõttu algselt tuvastatav ainult seismiliste riistade abil.

Loe tervet postitust »

Punktid, mida mõtiskleda Noa uputuse juures. 2 Pe 3:3-8 ütleb meile, et inimesed, kes pilkavad pühkairja, on “tahtlikult ignorantsed” Loomise ja Uputuse suhtes”. Selleks, et mõista teaduse ja Piibli vahekorda, ei tohiks me olla kahe nimetatud sündmuse suhtes teadmatuses Maa ajaloos.

Loe tervet postitust »

Jaapani maavärin lühendas Maa päeva. Jaapani suur 11nda märtsi maavärrin jättis püsiva jälje Maa geoloogiale. Itaalia Geofüüsika ja Vulkanoloogia Rahvuslik Instituut fikseeris, et nimetatud maavärin liigutas maa pöörlemistelge 25 cm.

Loe tervet postitust »

Hai lõualuu selgitab söe moodustumist. Kui Lääne-Kentuckis alustati uue söelademe kaevandamist, leidis kaevur Jay Wright 46 cm pika fossiliseerunud hai lõualuu fragmendi, millel olid ka hambad veel küljes. Kohalik raadiokanal rääkis et “”Wright on näinud väiksemaid fossiile ja mere karpe kaevandustes, kuid mitte kunagi ürgset hai luud”

Loe tervet postitust »

Kamber nautiluse uurimine toob esile ammoniitide väljasuremise põhjuse. Kamber nautilus, tuntud ka kui pärlendav nautilus, on mollusk imeilusa, sümmeetrilise kestaga. Mõned sellistest imelistest mere loomade jäänustest sobivad hästi suveniirideks.

Loe tervet postitust »

Jaapani tsunaami näitas vees peituvat hävitusjõudu. 11.ndal märtsil Jaapanis toimunud 9-palline maavärin paiskas Jaapani rannikule tohutu veelaviini. See ulatus kaugele sisemaale ja hävitas tuhandeid elusid. Inimkaotused ei ole veel täielikult kokkuarvatud, kuid igal juhul on tegemist suure tragöödiaga, kus nii maapind kui vesi ilmutas oma tohtut (hävitus)jõudu.

Loe tervet postitust »

Kas soola kristallis ladestunud baketer elutses vetikates miljonite aastate eest? Teadlased usuvad, et paljud soola ladestused on miljoneid aastaid vanad. Elusa bakteri leidmine soolakristalli seest, aga seab selle versiooni küsimärgi alla. Pakutakse uusi teooriaid, et kuidagi seletada bakteri ellujäämis strateegiat nii pika aja jooksul ja sellistes tingimustes. Kuid kui vettpidavad need teooriad on?

Loe tervet postitust »

KUIDAS ON KUJUNENUD FAUNA SELLISTES ISOLEERITUD PAIKADES NAGU AUSTRAALIA? Alustuseks olgu öeldud, et vastavalt Jumala Sõnale, on maakeral toimunud globaalne veeuputus. Kõik maad mööda liikuvad, õhku hingavad olendid, kes laevas ei olnud, hukkusid ja maa on taasasustatud nende poolt, kes olid laevas.

Loe tervet postitust »

Veeuputuse veed – kust need veed pärinesid? Rääkides veeuputusest Noa päevil, mis muutis kogu maailma, annab Piibel meile piisavalt infot, kust veed tulid ja kuhu nad läksid. Vete allika kohta on ütleb 1 Mo 7:11, “sügavuse allikad” ja “taevaluugid”.

Loe tervet postitust »

Kas suutis Noa laev mahutada kõiki liike, keda tuli uputuse eest päästa? Nende teadlaste arv kasvab, kes arvavad, et meie Maad on kunagi katnud üleilmne uputus. See omakorda tekitab küsimuse, kas Piiblis toodud Noa laeva lugu saaks olla tõsi. Kas toonane laev oli tõesti piisavalt suur, et mahutada ära tänaseks päevaks teadaolevad liigid ja kas […]

Loe tervet postitust »

VEEUPUTUS – kuidas Piibel sellest kõneleb. Piibel on Jumala Sõna! “Kogu Pühakiri on Jumala sisendatud ja kasulik õpetamiseks, noomimiseks, parandamiseks, kasvatamiseks õiguses, et Jumala inimene oleks täiesti varustatud ja valmis igale heale teole!“ 2Timo.3:16

Loe tervet postitust »

JÄÄAEG: PÕHJUSED JA TAGAJÄRJED. Jääaeg on olnud pikka aega suur küsimärk evolutsionistide jaoks, millega on seotud terve hulk seletamatuid probleeme. Tänased kliimatingimused ei saa tekitada üldse taolisi nähtusi, nagu eeldab jääaeg.

Loe tervet postitust »

KUHU ON JÄÄNUD VEEUPUTUSE VEED? Kogu maakera oli kaetud uputuste vetega ja kogu tookordne maailm hukkus veeuputuses, millele tookord maailm oli rajatud vastavalt Jumala käsule (1 Mo 1:9,  2 Pe 3:5,6). Aga kuhu need veed on jäänud?

Loe tervet postitust »

JÄÄAEG JA VEEUPUTUS. Selleks, et jääaeg saaks tekkida on vaja palju jahedamaid suvesid ja suuremaid lumesadusid kui tavaliselt. Samas ei ole jahedas õhus piisavalt niiskust, tootmaks piisavalt lund! Seega ei ole mingit loogikat evolutsioonilises seletuses jää aja kui pika perioodi kohta.

Loe tervet postitust »

Hiina keel kinnitab Loomise lugu. Üks peamine omadus, mis eristab inimest loomast, on võime anda edasi abstraktsioonilisi nähtusi teisele inimesele kirjutamise kaudu. Pühakiri õpetab, et selline oskus pärineb otseselt meie Loojalt. Kristlik pühakiri õpetab samuti, et see tohutu keelte hulk, mis maailmas olemas on, on Paabeli torni juures toimunud keeltesegamise sündmuse tagajärg.

Loe tervet postitust »

  Toome teieni ONLINE dok.filmi “The Real Noah’s Ark”. Film on ingliskeelne. Film räägib meile saldusloorist ümber Noa laeva ja tunnistajatest, kes on seda laeva Ararati mäel ka näinud. Veebis levib igasuguseid teooriaid ja liba Noa laevade leidmisteadet. See video on üks tõepärasemaid, mida on näidatud ka TBN kristlikul kanalil.

Loe tervet postitust »

2003 Satellite Image of above anomaly on Ararat, taken by DigitalGlobe’s QuickBird Satellite in 2003 Tuhandeid inimesi üle maailma köidab ikkagi saladuseloor, kuhu kadus Noa laev ja kas sellest on alles mõnda ajaloolist – käegakatsutavat jälge.

Loe tervet postitust »