RSS Voog
Postitused
Kommentaarid

Kategooria 'Astronoomia' sisu

Päikese paradoks on väljakutse iidse Maa teooriale. Teadlased on juba ammu avastanud arhaikumi kihitidest fossiilseid vetikaid – tõendmaterial elu kohta, mille evolutsionistid on paigutanud 3,0-3,5 miljardi aasta tagusesse perioodi.

Loe tervet postitust »

Universumi aine on liiga kobaras –  känkras. Vastavalt standardsele kosmoloogiale toimus alguses suur plahvatus, nn Suur Pauk. See hajutas aine järk-järgult universumisse laiali.

Loe tervet postitust »

Multiuniversumite teooria kukub läbi Jumala tõrjumisel. Jätkuvad uued avastused meie universumi kohta toovad järjest esile uusi elusõbralikke omadusi, mis näitavad, et meie universumi on ülitäpselt häälestatud elu tekkeks.

Loe tervet postitust »

Värskeimad loomisteaduslikud leiud 2012. aasta kosmoseuuringutes. Sekulaarsed astronoomid ütlevad järjekindlalt, et taevased kehad on moodustunud loomulikul teel, välistades Kellegi, kes ütles: “Mina olen Issand, kes loob kõik ja kes üksi venitab taevaid” (Jes 44:24).

Loe tervet postitust »

Kuidas jõuab valgus meieni tähtedelt, mis on universumis miljonite valgusaastate kaugusel, kui loodu on ainult tuhandeid aastaid vana? 

Loe tervet postitust »

Kas tänapäeval tekib uusi tähti? Mitte kunagi ei ole olnud vaadeldav uue tähe sünd. Füüsika seadused nõuavad erilisi tingimusi ning ka piisavalt pikka ajaperioodi, et üks täht saaks sündida. Vesinikupilv peab olema pressitud piisavalt väikeseks, et gravitatsioon domineeriks. (Näiteks Päike on stabiilne sfääriline gaasipilv).

Loe tervet postitust »

Kas Marsil on elu?

Kas Marsil on elu? Võibolla, kuid kindlasti mitte intelligentset. Samuti ei leidu Marsil elu arenemise jälgi. Marsi pinnasest teatud kohtadest leitud bakterid tunduvad pärinevat Maalt. Ilmselt on nad jõudnud Marsile suurte sügavuste allikate tolmu ja veepurskel, mida kandsid laiali atmosfääri lähedal lennanud komeedid ja asteroidid.

Loe tervet postitust »

Saturni kuu soojushulk ületab seletamatul määral pikkade ajastute loogikat. Enceladus, üks väike Saturni kuu, on pakkunud teadlastele viimastel aastatel üllatavaid astronoomilisi avastusi.

Loe tervet postitust »

Veelgi tõendeid, et Maa on noor – Bruce Malone. Evolutsioon väidab, et inimene tuli puu otsast all 1 või 5 milj aastat tagasi. Ja päris inimeseks sai ta 100 000 aastat tagasi. Arheoloogilised leiud näitavad, et kultuurne tsivilisatsioon eksisteeris u 5000 aastat tagasi.

Loe tervet postitust »

PÄIKESEVALGUS ENNE PÄIKEST! Vastavalt Pühakirjale Jumal “lõi taeva ja maa” esimesel loomise päeval (1 Mo 1: 1). Alul oli kõik pime seni kuni Jumal ütles, “Saagu valgus!”(s 3). Teisel ja kolmandal loomise päeval lõi ta ookeanid, taevalaotuses, kontinendid ja taimed. Alles neljandal päeval lõi Jumal Päikese, Kuu, tähed , öeldes: “saagu valgused taevalaotusse (s 14), […]

Loe tervet postitust »

  Kas suurt pauku on olnud? Suure Paugu kohta öeldakse, et tegemist oli juhusliku sündmusega. Mõned ebastabiilsed osakesed oletatavasti arenesid algupäraseks massienergia tuumaks ja universum hakkas väljapoole paisuma. Pühakiri välistab täielikult sellise juhusliku algupära. Järgnevalt toome ära mitmed vastuolud kahe käsitluse vahel:

Loe tervet postitust »

Universum

Kas tõesti midagi nii ilusat, keerulist, kaunist sai tekkida mingist plahvatusest (suur pauk)? Minuteada tekitavad plahvatused suure segaduse, mitte ei loo midagi ilusat. On Universum Kõikvõimsa Looja imeline kätetöö? Kui suur Looja üldse on?

Loe tervet postitust »

Betlemma täht! Kiriku väljamõeldis või ajalooline fakt!

Loe tervet postitust »