RSS Voog
Postitused
Kommentaarid

Kategooria 'Jumala looming' sisu

El Shaddai – kõrberahvale teada – tuntud, kui Rinnapiima Jumal. Nad sisenesid õigest uksest, maast madalast keerles kõik ümber LOOJA – Tema kes meie eluandja.Selle Eluandja tunnetus anti edasi juba rinnapiimaga …

Loe tervet postitust »

Kust pärinevad rassid? Piibli järgi põlvnevad kõik inimesed maa peal täna Noast ja tema pereliikmetest ning enne seda Aadamast ja Eevast. Täna on meil maailmas palju erinevaid gruppe, keda määratletakse kui “rasse”, milledel tunduvad olevat väga erinevad omadused. Kõige ilmsem neist on nahavärv. Paljud näevad seda kui põhjust kahelda Piibli inimkonna loo algusloos.

Loe tervet postitust »

Lumehelbed vaikivad tunnistajad! Galerii netis siin. Lumehelves tõend Loojast või siis suurest Meistrist – Intelligentsest Disainerist!

Loe tervet postitust »

Kuidas jõuab valgus meieni tähtedelt, mis on universumis miljonite valgusaastate kaugusel, kui loodu on ainult tuhandeid aastaid vana? 

Loe tervet postitust »

Aju –  inimaju –  keerukus –  Jumala meistriteos –  kätetöö. Paar hiljutist artiklit ajakirjast Science heidavad inimaju ülesehitusele ja funktsioonidele uut valgust. Kõnealused uuringud keskendusid aju välimisele koorele – see on see osa ajust, mis kontrollib käitumist, kognitiivseid protsesse ja ettekujutusi.

Loe tervet postitust »

UUENDATUD! Creation Science Evangelism seminar on nüüd siis ka eesti keelse toega. Usume, et inimene loodi otse Jumala poolt ja Tema näo järgi. Usume, et Jumal lõi taevad ja maa, kaasaarvatud kogu elu, otsese kuue päevase (24 tunnise päevase) loomise käigus umbes 6000 aastat tagasi (1.Moosese 1:1; Johannese 1:3; Koloslastele 1:16-17). Sellel lehel olevad videod […]

Loe tervet postitust »

  Kas suurt pauku on olnud? Suure Paugu kohta öeldakse, et tegemist oli juhusliku sündmusega. Mõned ebastabiilsed osakesed oletatavasti arenesid algupäraseks massienergia tuumaks ja universum hakkas väljapoole paisuma. Pühakiri välistab täielikult sellise juhusliku algupära. Järgnevalt toome ära mitmed vastuolud kahe käsitluse vahel:

Loe tervet postitust »

Kuidas nägid türannosaurused välja tegelikult? Türannosaurus Rex ja sõbrad. Mõnede sauruste teravad hambad ja küünised on pannud inimesed mõttele, et tegemist oli kurjade ja tigedate loomadega. Türannosaurus Rexi kujutatakse ikka kohutava tapjana, kes tappis juba oma pilguga. Aga see ei pruugi üldse tõsi olla.

Loe tervet postitust »

Draakonid meres. Nagu kaladki, said mõned suured sauruse liigid meres elada uputuse üle, olemata kaasreisijad Noa laevas. Noale anti ülesandeks päästa maismaa loomad ja linnud, mitte kalad või muud vee-elukad.

Loe tervet postitust »

Veeuputuse veed – kust need veed pärinesid? Rääkides veeuputusest Noa päevil, mis muutis kogu maailma, annab Piibel meile piisavalt infot, kust veed tulid ja kuhu nad läksid. Vete allika kohta on ütleb 1 Mo 7:11, “sügavuse allikad” ja “taevaluugid”.

Loe tervet postitust »

Kull või Kiri? Kas sa oled kunagi valikute tegemiseks kasutanud mündiviskamist? Arvatavasti kunagi mingis olukorras oled sa seda teinud. Kas sa valisid kulli või kirja? Oled kindlasti kuulnud midagi sellest, kuidas elu teket maal on üritatud seletada? Sealgi räägitakse mündiviskamisest või siis peenemalt väljendatuna tõenäosusest. Väidetakse, et elu tekkis umbes 3,5 miljardit aastat tagasi juhuslikult, […]

Loe tervet postitust »

DINOSAURUSTE MAANIA JA MEIE LAPSED. Dinosaurused on meie ühiskonnas tõeline moeteema. Kas see viib meie lapsi eemale Jumalast? Või hoopis Tema poole? Alates esimeste skelettide rekonstrueerimisest 19 sajandi keskelt, on saurused olnud jutuaineks. Nende kujutisi kasutatakse igal pool müügiedu suurendamiseks, olgu selleks hommikusöök või bensiinijaam. Ja praegu on huvi nende vastu jälle suurem kui kunagi […]

Loe tervet postitust »

Teadus ja Piibel kinnitavad Üksteist. Teadlased on läbi ajaloo pidevalt uuendanud ja ümber hinnanud oma seisukohti. Seda ei ole teinud aga Pühakiri – mis tundub olevat teaduslikult vettpidav. Piibli tavateksti ei peeta küll teaduslikuks, samas on mitmeid teaduslikke seisukohti muudetud. Siin mõned näited:

Loe tervet postitust »

Kas maakera on ikka ümmargune? Kas Jumalat on võimalik kuidagi näha? Kas on võimalik aru saada, kes on selle kõik teinud? Ro.1,20 Sest tema nähtamatut olu, nii tema igavest väge kui jumalikku olemist, nähakse, kui neid pannakse tähele, tema tegudes maailma loomisest alates, nii et nad ei saa vabanduda.

Loe tervet postitust »

On küll oluline, kuidas Jumal (God) lõi. „Kosmos on kõik, mis on olemas, või mis oli olemas ja mis saab igavesti olema“. Sellega alustas Carl Sagan enda kuulsat ja mõjukat raamatut „Kosmos“. Selline lause on rohkem religiooni kui teaduse moodi. Piibel aga ütleb, et„taevad kuulutavad Jumala au“.

Loe tervet postitust »

Leviathan. “Leviathan”, kellest räägitakse Piiblis Iiobi 41 peatükis öeldakse olevat suurim mereloomadest. Erinevalt korokodillist või kaladest, oli teda võimatu püüda konksuga, harpuuniga või ükskõik millega. “25s. Ei ole maa peal tema sarnast, ta on kartmatuks loodud.” (iiobi 41:25)

Loe tervet postitust »

MILLINE OLI AADAM? Kas esimesel inimesel olid mustad juuksed, pruun nahk ja pruunid silmad? Kas ta oli meeter kaheksakümmend pikk? Need on küsimused, millele me kindlalt vastata ei saa, kuna meid ei olnud siis seal olemas, et Aadamat näha. Siiski, lugedes 1.Moosese Raamatut ja olles varustatud teaduse alustõdedega, me võime õppida palju selle kohta, milline […]

Loe tervet postitust »

On möödunud ainult 50 aastat, mil teadlased avastasid DNA. Palju meie laste teaduslikud õpikud sisaldasid väga vähe infot DNA kohta kuni praeguseni. Pole ime – on naeruväärne uskuda evolutsiooni, mil avastati DNA. Darwinil oli piisavalt skeptitsismi oma teooriate suhtes 19. sajandi lõpus. Ta teadis, et ei olnud mingit jälgitavat vahevorme elu arengus – ta ei […]

Loe tervet postitust »

   Toome teieni ONLINE dok.filmi “STARTLING PROOFS – Does God Really Exist”. Film on ingliskeelne. Film räägib meile universiumi arhidektist – Loojast ning sellest kuidas kogu loodu annab tunnistust: intelligentsest disainist.

Loe tervet postitust »