RSS Voog
Postitused
Kommentaarid

Kategooria 'Uudiseid maailmast' sisu

Kuulsad Costa Rica kivikuulid, mis on vaikivateks tunnistajateks, et meie maal (planeedil) on varjatud ajalugu.

Loe tervet postitust »

Jätkame sarjast: evolutsionistide sasipundar!  Kaasaegne infoajastu teeb aina raksemaks “peavooluteaduse” valede levitamise. Kõikjalt maailmast laekub teateid ja tõendusmaterjale, et maapeal on hilises ajaloos elanud hiiglased (hiidinimesed).

Loe tervet postitust »

Uskumatud kiviehitised (hiiglaste kätetöö). Peavoolu teadlasi ja evolutsionist üdini häirivad iidsed ehituskivid ja ehitised. Kõikjal maailmas on leitud aga mahavaikitud – iidse ehitustehnoloogia jälgi.

Loe tervet postitust »

PIRI REIS JA ORONTEUS FINAEUSI KAARDIL ON JÄÄVABA ANTARKTIKA?

Loe tervet postitust »

NEANDERTAALLASE DNA UURIMINE KINNITAB, ET TEGEMIST OLI TÄIELIKULT INIMESEGA! Läbi on viidud kaasaegse inimese DNA võrdlus neandertaallase omaga. Uuritav luustik pärines Põhja- Aafrikast. Ajakirjas PLoS ONE esitati selle uurimuse tulemusi, mis väidavad, et neandertaallane oli segunenud kaasaegse tüüpi inimestega.

Loe tervet postitust »

Mokele-mbembe: elav dinosaurus? Viimase saja aasta jooksul on olnud palju teateid Kesk-Aafrika eraldatud soises paigas nähtavale ilmunud loomast, mida kohalikud nimetavad ‘mokele-mbembe’— “jõgede kaitsja“.

Loe tervet postitust »

Üleilmsed traditsioonilised pärimused kaotatud paradiisist. 1 Moosese raamatus Eedeni aiast jutustav lugu ja kreeka poeedi Hesiodi lugu Kuldsest Ajastust on kaks ehk tuntuimat jutustust ürgsest paradiisist. Aga idee algsest, täiuslikust ühiskonnast – täis rahu ja küllast, ilma haiguste ja surmata ja kus inimkond suhtles vabalt oma Jumala või jumalatega- on leitav paljudes variatsioonides üle kogu […]

Loe tervet postitust »

Kalmaari fossiilid, iidne DNA ja noor Maa. Bioloogia pakub tohutult palju tõendeid hiljutisest loomisest ja füüsikalised analüüsid näitavad väga noorena tunduvat bioloogilist materjali eeldatavatest iidsetest fossiilidest. Selliste leidude arv kasvab jätkuvalt kõikjal üle maailma ja ka maa kihtide erinevatest sügavusest.

Loe tervet postitust »

Kas Jäämehe verelibled on tõesti vanimad? Uurijad on avastanud Ötzi kehast terveid vererakke. Ötzi jäämees on üleilma kuulus kunagi jäätunud looduslik muumia, mis leiti Alpidest 1991 aastal. Livescience kutsus leitud vererakke “maailma vanimateks vererakkudeks”. Kuid kindlad tõendid näitavad, et tegelikult hoiavad vanuserekordit ühed teise olendi vererakud.

Loe tervet postitust »

Lõvid, tiigrid ja tigonid. Detsembris 2011. aastal sündisid Hiina Changzhou Yancheng Safari Park´is kaksikud tigonid (sõnadest tiger+lion). Tigonid või ka tiglonid on harvaesinevad isaste tiigrite ja emaste lõvide järeltulijad. Kahjuks üks esitletud vastusündinud tigon suri üsna varsti pärast oma sündi.

Loe tervet postitust »

Kas pandakarud elasid kunagi Euroopas? Panda karud elvad tänapäeval väga kitsal Hiina mäestiku alal ja nad kõik on enamvähem ühe suuruse kehaehitusega. Kuid fossiilsed leiud näitavad, et minevikus on maa peal elanud minipandad ja ülisuured pandad. Samuti lPluss, nad elasid tänase Hiina territooriumist hoopis kaugemal. Nüüdsed uued leiud tulevad päevavalgele Hispaaniast, taaselustades küsimust pandade päritolu, […]

Loe tervet postitust »

Mikrobioloogid kaitsevad seisukohta, et kasvava keerukuse asemel toimub evolutsioon mõnedes teatud süsteemides – nt vastastikuses sõltuvuses olevates mikrobioloogilistes üksustes – keerukuse vähenemise suunas.

Loe tervet postitust »

Lamarck oli esimene bioloog, kes pakkus välja konkreetse mehhanismi evolutsiooniks. Ta väitis, et organismid omandavad vajadusel teatud füüsilised võimed või tunnused. Näiteks on kaelkirjakul välja arenenud pikk kael selleks, et saada kõrgelt puu latvadest toitu kätte. Või linnud, kellele ei meeldinud ujuda, vaid kogusid toitu kaldaäärsest madalast veest, kujundasid endal välja pikad jalad. Lamarck kirjeldas […]

Loe tervet postitust »

Kas Peruust leitud muumia kujutab endast hiiglaste pisipõnni? Mõned ütlevad, et väidetavalt minevikus elanud ülisuured inimesed tunduvad olevat nii uskumatud, et nad ei saa olnud olla reaalsed ja seega Piibli viide sellistele hiiglastele on fiktsioon. Vaata pilte siit.

Loe tervet postitust »

Haruldane fossiil Pterosaurus kui külaline pärismaalaste legendidest. Äsja kirjeldatud fossiil koosneb lendavast sisalikust koos väiksema kalaga tema kõris ja suurema kalaga hammustamas tema tiiba.

Loe tervet postitust »

Kas Einsteini valgusekiirus on ületatud? 174st liikmest koosnev teadlaste konsortsium CERN and LNGS laboratooriumitest teatasid 23. septembril 2011, et nad on avastanud neturiino, mis liigub 0.0024% valguse kiirusest kiiremini.

Loe tervet postitust »

Jaapani maavärin lühendas Maa päeva. Jaapani suur 11nda märtsi maavärrin jättis püsiva jälje Maa geoloogiale. Itaalia Geofüüsika ja Vulkanoloogia Rahvuslik Instituut fikseeris, et nimetatud maavärin liigutas maa pöörlemistelge 25 cm.

Loe tervet postitust »

Jaapani tsunaami näitas vees peituvat hävitusjõudu. 11.ndal märtsil Jaapanis toimunud 9-palline maavärin paiskas Jaapani rannikule tohutu veelaviini. See ulatus kaugele sisemaale ja hävitas tuhandeid elusid. Inimkaotused ei ole veel täielikult kokkuarvatud, kuid igal juhul on tegemist suure tragöödiaga, kus nii maapind kui vesi ilmutas oma tohtut (hävitus)jõudu.

Loe tervet postitust »

Elu edeneb jõudsalt keset Tsernobõli radiatsiooni. Kakskümmend viis aastat tagasi toimus Põhja-Ukraina linnas Tsernobõlis võimas tuumajaama reaktori plahvatus. Reaktor kaeti paksu betoonkihiga ja tema ümber olev laialdane tsoon  nimetati “väljasurnud tsooniks”. Kuid viimasel paari aastal, on alustanud teadlased selle piirkonna uurimist ja selle asemel et leida tühermaad koos hunnitute mutanteerunud eluvormidega, on avastatud kohastunud ökosüsteem.

Loe tervet postitust »

Kas Jaapani maavärin tähistab Aegade Lõppu? Jaapani märtsikuise maavärina 2011 mõjud on osutnud üheks võimasaimaks viimase aja looduslikuks sündmuseks inimkonna lähiajaloos. Viimastel aastatel on üldse toimunud mitmeid tugevaid maavärinaid, millega on kaasnenud tsunaamid, mis on tapnud tuhandeid inimesi. Kuid see viimane maavärin ja tsunaami tõid kaasa ka tuuma probleemi ja tuhanded inimesed näevad selles lõpuaja […]

Loe tervet postitust »

EELAJALOOLISED ARVUTID. Üks 2000 aastat vana leitud arvutusseade võib kardinaalselt muuta meie mõtlemist varastest tsivilisatsioonidest. 20 sajandi vahetusel leiti Vahemerest ühelt laevavrakilt mehaaniline astronoomiline instrument ja mitte keegi kuni viimase ajani ei saanud aru, kuidas see omal ajal töötas.

Loe tervet postitust »

  LEITI HUVITAV KIVIAEGNE KIRURGIA PRANTSUSMAALT. Hiljaaegu leiti Prantsusmaalt väljakaevamistel tunnistus edukast kuid keerulisest kirurgilisest operatsioonist, ühest amputeerimisest.

Loe tervet postitust »