RSS Voog
Postitused
Kommentaarid

Kategooria 'Eksitused ja valed' sisu

Piibel õpetab meile, et surm, kannatused ja haigused ei olnud osa algsest loomingust. Nad sisenesid maailma Aadama patu tulemusena, mis sai mõjutama kogu loodut (Rm 8:19-23a). Lein, mida me kogeme, kui keegi meie lähedane sureb on tunnistus sellest, et see ei ole see, kuidas alguses asjad olid.

Loe tervet postitust »

Darwinismi irooniline haare hariduses. Üle kogu maailma tähistati 200. aastapäeva Charles Darwini sünnist. Darwini 100. sünnipäeva tähistamist toetasid New York Academy of Sciences. Esimest “Darwini Päeva” tähistati u 15 aastat tagasi, aastal 1997 ja selle tähistamine hoogustub ja seda tähtsustab järjest enam Humanistlik Liikumine.

Loe tervet postitust »

NEANDERTAALLASE DNA UURIMINE KINNITAB, ET TEGEMIST OLI TÄIELIKULT INIMESEGA! Läbi on viidud kaasaegse inimese DNA võrdlus neandertaallase omaga. Uuritav luustik pärines Põhja- Aafrikast. Ajakirjas PLoS ONE esitati selle uurimuse tulemusi, mis väidavad, et neandertaallane oli segunenud kaasaegse tüüpi inimestega.

Loe tervet postitust »

Algne monoteistlik maailm. Mitteusklikud räägivad sagely Juudi-Kristliku pärandi erandlikkusest, kuid Pühakiri räägib hoopiski sellest, et kogu inimkond tundis kunagi ühte Jumalat.

Loe tervet postitust »

TAGURPIDI PÖÖRATUD AEG. Kummalised esemed valedes kohtades. Mida enam kaevatakse maapinna sügavustesse, seda enam tuleb esile üllatusi. Leidudest järeldub, et ka iidsetel aegadel tegeleti kaevandamise ja põllupidamisega – aina rohkem leidusid tõendab seda. Järgnevad huvitavad faktid rõhutavad kahte asjaolu.

Loe tervet postitust »

Kas looduslik gaas vajab kujunemiseks miljoneid aastaid? Süsi, nafta ja maagaas on hinnalised looduslikud maavarad, mis on tänapäevase inimese majandustegevuse aluseks. Neid nimetatakse “fossiilseteks kütusteks”, mis olevat kujunenud miljonite aastate jooksul pärast taimse ja loomse materjali mattumist ja maa all surve alla sattumist. Kuid kui objektiivne on selline seletus?

Loe tervet postitust »

Kui õiged on süsnik 14C ja teised radioaktiivse dateerimise meetodid? Inimesed, kes küsivad süsniku meetodi kohta, tahavad tavaliselt teada radiomeetrilise dateerimis meetodi kohta, mis võimaldab hinnata asjade vanust väidetavalt miljoneid ja miljardeid aastaid.

Loe tervet postitust »

GEOLOOGILISTE AJASTUTE TEOORIA VASTASED NÄITED! On olemas arvukalt tõendeid, mis otseselt vastupidised üldlevinud evolutsioonilistele käsitlustele maailma tekkimisest. Alltoodud nimekiri toob on maksimum määrad iga protsessi jaoks, mitte aga tegelikud vanused. Artiklis toodud maksimumid on aga liiga väikesed, et täita evolutsiooni nõudmisi, samal ajal kui Piibli ajaline raamistik (6 kuni 10 000 aastat) sobib täpselt teaduslike […]

Loe tervet postitust »

Geoloogiliste ajastute teooria vastased näited. On olemas arvukalt tõendeid, mis otseselt vastupidised üldlevinud evolutsioonilistele käsitlustele maailma tekkimisest. Alltoodud nimekiri toob on maksimum määrad iga protsessi jaoks, mitte aga tegelikud vanused. Artiklis toodud maksimumid on aga liiga väikesed, et täita evolutsiooni nõudmisi, samal ajal kui Piibli ajaline raamistik (6 kuni 10 000 aastat) sobib täpselt teaduslike […]

Loe tervet postitust »

Teistlik evolutsioon = mateeria + juhuslikkus + surm + pikad ajaperioodid + JUMAL. Teistlikus maailmakäsitluses ei ole Jumal Kõikõvimas Issand, kelle sõna tuleks võtta tõsiselt. Ta “sobitatakse” evolutsiooni filosoofiasse. Õpetus loomisest konfronteerib teravalt evolutsiooni. Teistlik evolutsioon üritab kahte doktriini kokku panna ja vähendab sellega ühemõtteliselt Jumala Sõna autoriteeti. Piibel on kindlalt igat liiki teistliku evolutsiooni […]

Loe tervet postitust »

Pete Kelly: Kuigi Eestit võib pidada kristlikuks maaks, pöörduvad paljud tänapäeva noored idamaiste uskumuste poole. Sadade üliõpilaste hulgas, kellega ma viimase kolme aasta jooksul Eestis olen vestelnud, oli rohkem neid, kes uskusid reinkarnatsiooni, kui neid, kes uskusid Kristuse ülestõusmisesse.

Loe tervet postitust »