RSS Voog
Postitused
Kommentaarid

Kategooria 'Kasulik info' sisu

Wired Science hiljaaegu tutvustas oma lehekülgedel kollektsiooni maa vanimatest puudest. Tutvustati 12 erinevat „rauka“. Kaks neist on nn “kloonpuud”, mis ei ole arenenud seemnest vaid maaalustest juurtest kasvatanud uue tipu. Nende vanust arvutatakse väliste kasvude järgi.

Loe tervet postitust »

Patriarhide vanused ja eluead, mis on antud 1 Mooses raamatus ja toodud ülemisel diagrammil, paigutavad Aadama sünniaja aega u 6000 aastat tagasi. Kui ebatäpne see on?

Loe tervet postitust »

PIRI REIS JA ORONTEUS FINAEUSI KAARDIL ON JÄÄVABA ANTARKTIKA?

Loe tervet postitust »

Eelajaloolised kalendrid aitavad kinnitada Pühakirja pärast ajalugu. Nad tunnistavad u 6000 aastasest ajaloost, mis ühtib ka Piibelliku maailmakäsitlusega.

Loe tervet postitust »

Rääkides eestlaste suhtest ristiusuga on sageli probleemseks teemaks aastatel 1208 – 1227 toimunud sundristiusustamine. Nõukogude ajalookirjutus on rõhutanud kujutlust ristimisest “tule ja mõõgaga”. Ajaloo allikate valgusel võib aga näha, et ristisõjad ei toonud ristiusku, vaid pigem tegi sunduslik ristiusustamine lõpu kristluse rahulikule arengule meie maal, mis juba oli alanud.

Loe tervet postitust »

Maa magnetvälja kiire kahanemine. Maa on ümbritsetud magnetväljaga, mis kaitseb elusorganisme päikese kiirguse eest. Ilma selleta ei saaks Maal eksisteerida elu. Selletõttu olid teadlased väga üllatunud, kui nad avastasid, et maakera magnetväli hääbub kiiresti. 

Loe tervet postitust »

Milline on Piiblipärane vaade ajaloole? Kristlus ja ajalugu on alati olnud omavahel tihedalt seotud. Leopold Von Ranke  on täheldanud, et ajaugu, palju sagedamini kui filosoofia, veenab inimesi, et kristlik vaade ajaloole on objektiivne ja tõepärane.

Loe tervet postitust »

Kloonimine: poolt või vastu? Raamat “In the Beginning, There Was Dolly” ütleb: ‘Lammas on alati olnud süütuse sümbol. See muutus aga järsult 1997.  aasta kevadel. Dolly, napilt 3 kuud vana tallekene, vallutab pealkirju, kukutab poliitikuid ja popstaare ajalehtede ning ajakirjade esikülgedelt. Üleöö muutus kohev valge “süütuse lammas” ohuks inimühiskonnale uue tehnoloogia – kloonimise tõttu.

Loe tervet postitust »

Elu edeneb jõudsalt keset Tsernobõli radiatsiooni. Kakskümmend viis aastat tagasi toimus Põhja-Ukraina linnas Tsernobõlis võimas tuumajaama reaktori plahvatus. Reaktor kaeti paksu betoonkihiga ja tema ümber olev laialdane tsoon  nimetati “väljasurnud tsooniks”. Kuid viimasel paari aastal, on alustanud teadlased selle piirkonna uurimist ja selle asemel et leida tühermaad koos hunnitute mutanteerunud eluvormidega, on avastatud kohastunud ökosüsteem.

Loe tervet postitust »

Otsime meie meeskonda  keelelist toimetajat. Kasuks tuleb arvuti kasutamise oskus (veebipõhine kodulehe haldamise mootor, seal tuleb parandusi teha) antud valdkonna vähene tundmine (teaduslikud terminid), kui see ei ole ka takistuseks. Samuti kõik huvilised, kelledel on kontimööda ENG>EST suunal tõlked. Töö on vabatahtlikkuse alusel ja töötasu me kahjuks maksta ei suuda. Kristlasena võid sa seda võtta […]

Loe tervet postitust »

Atlantis. Kas kadunud Atlantise linn on leitud? “Mulle tundub, et me oleme leidnud parima kandidaadi tsivilisatsiooni algusele” ütles Connecticuti Hartford Ülikooli arheoloog Richard Freund kohalikus NBC TV uudistes. Hiljuti külastas National Geographic televisioon Freundi leiupaika ühte lõuna-Hispaania ranniku mudasel tasandikul, mis väidetavalt peidab endas kadunud Atlantise varemeid.

Loe tervet postitust »

Kas soola kristallis ladestunud baketer elutses vetikates miljonite aastate eest? Teadlased usuvad, et paljud soola ladestused on miljoneid aastaid vanad. Elusa bakteri leidmine soolakristalli seest, aga seab selle versiooni küsimärgi alla. Pakutakse uusi teooriaid, et kuidagi seletada bakteri ellujäämis strateegiat nii pika aja jooksul ja sellistes tingimustes. Kuid kui vettpidavad need teooriad on?

Loe tervet postitust »

Unikaalsed avastused paleontoloogia valdkonnas 2010 aastal

Loe tervet postitust »

Kas Eedeni aeda on kunagi leitud? Kas algne Eedeni aed asub Mesopotaamia piirkonnas (Iraagi piirkond). Kus võis see inimkonna häll ja eriline paik aga tegelikult paikneda?

Loe tervet postitust »

Kas maailm poleks mitte ülerahvastatud kui Aadam ja Eva poleks patustanud ja toonud surma?

Loe tervet postitust »

Neandertaallse genoom kinnitab usklike teadlaste ennustusi. Mais 2010 teatasid teadlased Neandertallaalse genoomi ahela reastamisest. Ajalehtede ning ajakirjade esikülgedel platseerusid provokatiivsed pildid ahvinimesest, toonitades inimese põlvnemist shimpansi taolisest elukast. Kuigi teadlased üritasid suruda oma analüüsi tulemusi ahv-inimene stsenaariumisse, näitavad andmed siiski midagi hoopis erinevat.

Loe tervet postitust »

KUIDAS ON KUJUNENUD FAUNA SELLISTES ISOLEERITUD PAIKADES NAGU AUSTRAALIA? Alustuseks olgu öeldud, et vastavalt Jumala Sõnale, on maakeral toimunud globaalne veeuputus. Kõik maad mööda liikuvad, õhku hingavad olendid, kes laevas ei olnud, hukkusid ja maa on taasasustatud nende poolt, kes olid laevas.

Loe tervet postitust »

Kull või Kiri? Kas sa oled kunagi valikute tegemiseks kasutanud mündiviskamist? Arvatavasti kunagi mingis olukorras oled sa seda teinud. Kas sa valisid kulli või kirja? Oled kindlasti kuulnud midagi sellest, kuidas elu teket maal on üritatud seletada? Sealgi räägitakse mündiviskamisest või siis peenemalt väljendatuna tõenäosusest. Väidetakse, et elu tekkis umbes 3,5 miljardit aastat tagasi juhuslikult, […]

Loe tervet postitust »

Grupp Vene Teaduste Akadeemia (RAN) teadlasi Pjotr Gorjatshevi juhtimisel jõudis  ootamatule järeldusele, et sõnaliste väljendite ja kujutiste kaudu on inimene võimeline üles ehitama või hävitama oma geneetilist aparaati, mis mõjutab järglasi.

Loe tervet postitust »

Pete Kelly: Kuigi Eestit võib pidada kristlikuks maaks, pöörduvad paljud tänapäeva noored idamaiste uskumuste poole. Sadade üliõpilaste hulgas, kellega ma viimase kolme aasta jooksul Eestis olen vestelnud, oli rohkem neid, kes uskusid reinkarnatsiooni, kui neid, kes uskusid Kristuse ülestõusmisesse.

Loe tervet postitust »

Milliseid teaduslikke tõestusi on Jumala olemasolu kohta? Kristluse oluliseks doktriiniks on: Jumal kuuleb inimeste palveid ja vastab neile. Järelikult on selle idee õigsust võimalik proovida. Eeldust kasutasid südamearstid kristliku palve ja tervenemise “topeltpime” uuringus.

Loe tervet postitust »