RSS Voog
Postitused
Kommentaarid

Kategooria 'Dinosaurused' sisu

Jaapani teadlased loodavad lähiajal kloonida mammutit et elluäratada see väljasurnud loomaliik uuesti. Selline saavutus eeldab kõrg-kvaliteedilise DNA taastamist külmunud isenditest ja selle istutamist elevandi emakasse. Aga kas on selline plaan üldse realistlik?

Loe tervet postitust »

Lohed ja dinosaurused. Kas draakonid olid dinosaurused? Pildid ja legendid draakonitest ning lohedest esinevad paljudes kultuurides ümber maailma.

Loe tervet postitust »

  Tõendid selle kohta, et saurused elasid koos “hilisemate” loomaliikidega. Vastavalt evolutsioonilisele maailmapildile elasid saurused omaette ajastul, mil linnud ja muud mitteroomavad maismaaloomad olid kas tekkimas või polnud neid veel üldse.

Loe tervet postitust »

Mokele-mbembe: elav dinosaurus? Viimase saja aasta jooksul on olnud palju teateid Kesk-Aafrika eraldatud soises paigas nähtavale ilmunud loomast, mida kohalikud nimetavad ‘mokele-mbembe’— “jõgede kaitsja“.

Loe tervet postitust »

Džunglist avastatud varemed sisaldavad üllatavaid vihjeid. Iidne ja rikkalikult viimistletud tempel Angkor Wat´is ei ole ainuke Kambodzas rohkesti külastmist leidev paik.

Loe tervet postitust »

T.Rexi DNA avastatud?

Kas teadlased on tõesti avastanud T. Rexi DNA? Ühe evolutsionisti jaoks on dinosauruse DNA leidmine sama mõeldamatu, kui geograafi jaoks leida absoluutselt siledat maapinda. Seega hiljutine raport võimalikust dino DNA leiust kutsub ilmselt esile vastuseisu.

Loe tervet postitust »

Haruldane fossiil Pterosaurus kui külaline pärismaalaste legendidest. Äsja kirjeldatud fossiil koosneb lendavast sisalikust koos väiksema kalaga tema kõris ja suurema kalaga hammustamas tema tiiba.

Loe tervet postitust »

Kas sauruste väljasuremise põhjustas inimene? Sarnaselt elevantidele ja mõnedele teistele loomadele kuuluvad ninasarvikud ühtede viimaste maailmas eksisteerivate suure loomade ehk nn megafauna hulka.

Loe tervet postitust »

Dinosaurused sõid riisi! Üks viis, kuidas teadlased midagi ürgsete eluvormide kohta teada saavad, on uurida kivistunud väljaheiteid või kivistunud sõnnikut. Nagu on välja tulnud, sõid mõned saurused riisi.

Loe tervet postitust »

Tõendid selle kohta, et saurused elasid koos “hilisemate” loomaliikidega. Vastavalt evolutsioonilisele maailmapildile elasid saurused omaette ajastul, mil linnud ja muud mitteroomavad maismaaloomad olid kas tekkimas või polnud neid veel üldse. Kuid hiljutises National Geographic otseintervjuus esitati kokkuvõte sauruste ajastu kihi fossiilsete leidude kohta Madagaskari saarel.

Loe tervet postitust »

Unikaalsed avastused paleontoloogia valdkonnas 2010 aastal

Loe tervet postitust »

UUENDATUD! Creation Science Evangelism seminar on nüüd siis ka eesti keelse toega. Usume, et inimene loodi otse Jumala poolt ja Tema näo järgi. Usume, et Jumal lõi taevad ja maa, kaasaarvatud kogu elu, otsese kuue päevase (24 tunnise päevase) loomise käigus umbes 6000 aastat tagasi (1.Moosese 1:1; Johannese 1:3; Koloslastele 1:16-17). Sellel lehel olevad videod […]

Loe tervet postitust »

Kuidas nägid türannosaurused välja tegelikult? Türannosaurus Rex ja sõbrad. Mõnede sauruste teravad hambad ja küünised on pannud inimesed mõttele, et tegemist oli kurjade ja tigedate loomadega. Türannosaurus Rexi kujutatakse ikka kohutava tapjana, kes tappis juba oma pilguga. Aga see ei pruugi üldse tõsi olla.

Loe tervet postitust »

Draakonid meres. Nagu kaladki, said mõned suured sauruse liigid meres elada uputuse üle, olemata kaasreisijad Noa laevas. Noale anti ülesandeks päästa maismaa loomad ja linnud, mitte kalad või muud vee-elukad.

Loe tervet postitust »

DINOSAURUSTE MAANIA JA MEIE LAPSED. Dinosaurused on meie ühiskonnas tõeline moeteema. Kas see viib meie lapsi eemale Jumalast? Või hoopis Tema poole? Alates esimeste skelettide rekonstrueerimisest 19 sajandi keskelt, on saurused olnud jutuaineks. Nende kujutisi kasutatakse igal pool müügiedu suurendamiseks, olgu selleks hommikusöök või bensiinijaam. Ja praegu on huvi nende vastu jälle suurem kui kunagi […]

Loe tervet postitust »

Leviathan. “Leviathan”, kellest räägitakse Piiblis Iiobi 41 peatükis öeldakse olevat suurim mereloomadest. Erinevalt korokodillist või kaladest, oli teda võimatu püüda konksuga, harpuuniga või ükskõik millega. “25s. Ei ole maa peal tema sarnast, ta on kartmatuks loodud.” (iiobi 41:25)

Loe tervet postitust »

On Leitud värske sauruse Luu. Naine oli väga skeptiline. Kogu lugu tundus nii uskumatu. Ta ei suutnud aktsepteerida, et liha (mitte-mineraliseerunud, st fossiliseerumata) Alaskas asuvad värsked sauruse luud. Taoline leid ei saa olla vana 70 miljaastat!

Loe tervet postitust »

Evolutsiooni uskujad väidavad, et inimesed ei saa olla dinosauruseid näinud, sest viimase 200 aasta jooksul on nad leiutanud oma usku miljonitesse ja miljarditesse aastatesse eeldatavasse Maa ajaloosse. Usk miljarditesse aastatesse on otseselt vastuolus Piibli väitega, et inimkond ja elu on tegelikult kõigest 6000 aastat vana.

Loe tervet postitust »

  Issanda loomariigi üks suurimaks saladuseks on dinosauruste kadumine. Issand on lubanud oma Sõnas ilmutada asju mida me ei tea. Mind on jälitanud aastaid mõte, miks Jumal seda tegema ei peaks. Miks Ta seda varjaks meie eest? Kas Ta sooviks meil aidata et. lahendaksime dinosauruste müsteeriumi? Õnneks ei pea jalgratast ka ise leiutama, kuna keegi […]

Loe tervet postitust »

Küsimus: Mida öeldakse Piiblis dinosauruste kohta? Kas Piiblis on dinosaurustest juttu?

Loe tervet postitust »