RSS Voog
Postitused
Kommentaarid

Kategooria 'Jääaeg' sisu

Jaapani teadlased loodavad lähiajal kloonida mammutit et elluäratada see väljasurnud loomaliik uuesti. Selline saavutus eeldab kõrg-kvaliteedilise DNA taastamist külmunud isenditest ja selle istutamist elevandi emakasse. Aga kas on selline plaan üldse realistlik?

Loe tervet postitust »

Kas külmunud mammutid surid uputuses või jääajal? Me kõik oleme kuulnud, kuidas Siberist on leitud “miljoneid” külmunud mammuteid. Nende liha on külmunud nii kiiresti, et on täiesti söödav veel tänaselgi päeval. Ja nende kõhust leitakse subtroopilist taimestikku.

Loe tervet postitust »

Kas Jäämehe verelibled on tõesti vanimad? Uurijad on avastanud Ötzi kehast terveid vererakke. Ötzi jäämees on üleilma kuulus kunagi jäätunud looduslik muumia, mis leiti Alpidest 1991 aastal. Livescience kutsus leitud vererakke “maailma vanimateks vererakkudeks”. Kuid kindlad tõendid näitavad, et tegelikult hoiavad vanuserekordit ühed teise olendi vererakud.

Loe tervet postitust »

Jääaeg: põhjused ja tagajärjed. Jääaeg on olnud uniformsele mõtteviisile juba pikaks ajaks küsimärgiks, kuna see on niivõrd ebaloogiline.

Loe tervet postitust »

Kas jääaeg on tõesti toimunud? Jääaeg on alati olnud teaduslikuks küsimuseks. Mandrite jäätumise kohta leitakse palju tõendeid, kuid selle põhjused on jäänud siiani ebaselgeks.

Loe tervet postitust »

Gamburtsevi mäestik: kust pärineb sealne jää?  Teadlased uurivad Gamburtsevi mäestikku, mis on umbes Alpide suurune ja asub Antarktika keskosas. Selle mäestiku jää paksuseks on hinnatud üle 600 meetri ja oli seetõttu algselt tuvastatav ainult seismiliste riistade abil.

Loe tervet postitust »

Jääaegadest

JÄÄAEGADEST! JÄÄAEG – kreatsionistide hulgas on levinud kaks või kolm erinevat teooriat. Domineeriv arvamus on, et jääaeg oli sajandeid kestev vahetult pärast Veeuputust ja põhjustatud selle poolt. See toimus u aastal 1600 (e 4400 a tagasi).

Loe tervet postitust »

JÄÄAEG: PÕHJUSED JA TAGAJÄRJED. Jääaeg on olnud pikka aega suur küsimärk evolutsionistide jaoks, millega on seotud terve hulk seletamatuid probleeme. Tänased kliimatingimused ei saa tekitada üldse taolisi nähtusi, nagu eeldab jääaeg.

Loe tervet postitust »

JÄÄAEG JA VEEUPUTUS. Selleks, et jääaeg saaks tekkida on vaja palju jahedamaid suvesid ja suuremaid lumesadusid kui tavaliselt. Samas ei ole jahedas õhus piisavalt niiskust, tootmaks piisavalt lund! Seega ei ole mingit loogikat evolutsioonilises seletuses jää aja kui pika perioodi kohta.

Loe tervet postitust »