RSS Voog
Postitused
Kommentaarid

Archive for 2012

Saksamaal leiti söekaevandusest 8 oda, mis väidetavalt 380 000 –  400 000 aasta vanused (funny). Teadlased avastasid jääaja-aegsest söelademest Schöningeni lähedalt Saksamaalt 8 hästitöödeldud viskeoda. Nad ise nimetavad antud leidu vanimateks inimeste pool tehtud tööriistadeks. Mida meil on võimalik arvata inimeste kohta, kes sellised riistu valmistasid?

Loe tervet postitust »

Galileo juhtum

Mida kristlased peaks õppima Galileo juhtumist? Kreatsioniste süüdistatakse sageli teadusevastasuses. Argumendid on stiilis „Mäletad Galileod, keda omaaja teoloogid väga tugevalt taga kiusasid?!“ Öeldakse: “Ajalugu on tõestanud et Galileol oli õigus ja et dogmaatilised religioossed juhid, kes tema vastu sõdisid, eksisid”. Ühe lihtsa näitega hoiatatakse, et iga usuinimeste vahelesegamine teadustöösse on samaväärne religioossele tagakiusule.

Loe tervet postitust »

Lõvid, tiigrid ja tigonid. Detsembris 2011. aastal sündisid Hiina Changzhou Yancheng Safari Park´is kaksikud tigonid (sõnadest tiger+lion). Tigonid või ka tiglonid on harvaesinevad isaste tiigrite ja emaste lõvide järeltulijad. Kahjuks üks esitletud vastusündinud tigon suri üsna varsti pärast oma sündi.

Loe tervet postitust »

Kas pandakarud elasid kunagi Euroopas? Panda karud elvad tänapäeval väga kitsal Hiina mäestiku alal ja nad kõik on enamvähem ühe suuruse kehaehitusega. Kuid fossiilsed leiud näitavad, et minevikus on maa peal elanud minipandad ja ülisuured pandad. Samuti lPluss, nad elasid tänase Hiina territooriumist hoopis kaugemal. Nüüdsed uued leiud tulevad päevavalgele Hispaaniast, taaselustades küsimust pandade päritolu, […]

Loe tervet postitust »

Mikrobioloogid kaitsevad seisukohta, et kasvava keerukuse asemel toimub evolutsioon mõnedes teatud süsteemides – nt vastastikuses sõltuvuses olevates mikrobioloogilistes üksustes – keerukuse vähenemise suunas.

Loe tervet postitust »

VIDEO 720 HD –  Ülemaailmsed tõendid ülemaailmsest veeuputusest. Kas tõesti oli ülemaailmne veeuputus? Kui nii, siis kas inimesed üle kogu maailma ei peaks olema selle suhtes teadlikud? Selles “Loomine täna” episoodis saatejuhid Eric Hovind ja Paul Taylor võõrustavas Jeremy Wiles’i, kes on reisinud ümber maailma, et otsida lugusid Noa laeva ja suure veeuputuse kohta. Saate kuulma […]

Loe tervet postitust »

Lamarck oli esimene bioloog, kes pakkus välja konkreetse mehhanismi evolutsiooniks. Ta väitis, et organismid omandavad vajadusel teatud füüsilised võimed või tunnused. Näiteks on kaelkirjakul välja arenenud pikk kael selleks, et saada kõrgelt puu latvadest toitu kätte. Või linnud, kellele ei meeldinud ujuda, vaid kogusid toitu kaldaäärsest madalast veest, kujundasid endal välja pikad jalad. Lamarck kirjeldas […]

Loe tervet postitust »

Gamburtsevi mäestik: kust pärineb sealne jää?  Teadlased uurivad Gamburtsevi mäestikku, mis on umbes Alpide suurune ja asub Antarktika keskosas. Selle mäestiku jää paksuseks on hinnatud üle 600 meetri ja oli seetõttu algselt tuvastatav ainult seismiliste riistade abil.

Loe tervet postitust »

Luude DNA laguneb liiga kiiresti, vastupidiselt evolutsioonilisele käsitlusele. DNA on elusorganismide biokemikaal, mis sisaldab geneetilist informatsiooni. Ja nagu kõik teisedki raku koostisosad, kõduneb see raku suremisel. Nüüdseks on teadlastel õnnestunud täpsemalt mõõta, kui kiiresti see DNA lagunemine toimub.

Loe tervet postitust »

Uus õpik ütleb, et Universum on tekkinud mitte millestki. Kui definitsiooni järgi ei saa mitte millestki tekkida midagi, kuidas saab siis miski eksisteerida, kui Keegi pole seda tekitanud? Seda küsimust on kasutatud kui klassikalist argumenti Jumala tõestuseks – argument, mida füüsika teoreetik Lawrence Krauss üritab lahti mõtestada oma uues raamatus pealkirjaga A Universe from Nothing. […]

Loe tervet postitust »

Milline on Piiblipärane vaade ajaloole? Kristlus ja ajalugu on alati olnud omavahel tihedalt seotud. Leopold Von Ranke  on täheldanud, et ajaugu, palju sagedamini kui filosoofia, veenab inimesi, et kristlik vaade ajaloole on objektiivne ja tõepärane.

Loe tervet postitust »

Kuidas jõuab valgus meieni tähtedelt, mis on universumis miljonite valgusaastate kaugusel, kui loodu on ainult tuhandeid aastaid vana? 

Loe tervet postitust »

Kas tänapäeval tekib uusi tähti? Mitte kunagi ei ole olnud vaadeldav uue tähe sünd. Füüsika seadused nõuavad erilisi tingimusi ning ka piisavalt pikka ajaperioodi, et üks täht saaks sündida. Vesinikupilv peab olema pressitud piisavalt väikeseks, et gravitatsioon domineeriks. (Näiteks Päike on stabiilne sfääriline gaasipilv).

Loe tervet postitust »

Aju –  inimaju –  keerukus –  Jumala meistriteos –  kätetöö. Paar hiljutist artiklit ajakirjast Science heidavad inimaju ülesehitusele ja funktsioonidele uut valgust. Kõnealused uuringud keskendusid aju välimisele koorele – see on see osa ajust, mis kontrollib käitumist, kognitiivseid protsesse ja ettekujutusi.

Loe tervet postitust »

Kloonimine: poolt või vastu? Raamat “In the Beginning, There Was Dolly” ütleb: ‘Lammas on alati olnud süütuse sümbol. See muutus aga järsult 1997.  aasta kevadel. Dolly, napilt 3 kuud vana tallekene, vallutab pealkirju, kukutab poliitikuid ja popstaare ajalehtede ning ajakirjade esikülgedelt. Üleöö muutus kohev valge “süütuse lammas” ohuks inimühiskonnale uue tehnoloogia – kloonimise tõttu.

Loe tervet postitust »

Kas Peruust leitud muumia kujutab endast hiiglaste pisipõnni? Mõned ütlevad, et väidetavalt minevikus elanud ülisuured inimesed tunduvad olevat nii uskumatud, et nad ei saa olnud olla reaalsed ja seega Piibli viide sellistele hiiglastele on fiktsioon. Vaata pilte siit.

Loe tervet postitust »

Kas evangeelium räägib tulnukatest? Kas seal kusagil on veel elu? Kas miljonid dollarid, mida on kulutatud tulnukatega ühenduse saamiseks, on olnud mõistlik investeering? Miks on nii paljud evolutsionistid veendunud vajadusest otsida maavälist elu, kellega me peaksime igal juhul kontakti saama ja sõbrunema?

Loe tervet postitust »

Haruldane fossiil Pterosaurus kui külaline pärismaalaste legendidest. Äsja kirjeldatud fossiil koosneb lendavast sisalikust koos väiksema kalaga tema kõris ja suurema kalaga hammustamas tema tiiba.

Loe tervet postitust »

Kiviaja kunst sisaldab keele elemente. Iidsed koopamaalingud võimaldavad tänapäeva vaatlejatele unikaalse pilguheidu nonde ammuste inimeste mõttemaailma, kes elasid väga kaua aega tagasi.

Loe tervet postitust »

Kas sauruste väljasuremise põhjustas inimene? Sarnaselt elevantidele ja mõnedele teistele loomadele kuuluvad ninasarvikud ühtede viimaste maailmas eksisteerivate suure loomade ehk nn megafauna hulka.

Loe tervet postitust »

TAGURPIDI PÖÖRATUD AEG. Kummalised esemed valedes kohtades. Mida enam kaevatakse maapinna sügavustesse, seda enam tuleb esile üllatusi. Leidudest järeldub, et ka iidsetel aegadel tegeleti kaevandamise ja põllupidamisega – aina rohkem leidusid tõendab seda. Järgnevad huvitavad faktid rõhutavad kahte asjaolu.

Loe tervet postitust »